İnönü, Kayışdağı Cd. Yanyolu No:68, 34755 Dudullu Organize Sanayi Bölgesi/Ataşehir/İstanbul
tr

Uluslararası Evden eve Taşımacılık

539

 Uluslar Arası Evden Eve Taşımacılık – Avc Lojistik – Uluslararası eşya taşıma

 Evinizdeki, ofisinizdeki eşyaların bir ülkeden başka bir ülkeye taşınmasına uluslar arası evden eve taşımacılık denir. Bu işlemler kolay gibi görünse de yapılan işlemler sırasıyla şöyledir. Malzemeler paketlenir, kırılmaması için güzelce ambalaj yapılır, sigortalanır, gümrük işlemleri yerine getirilir ve yola çıkar. Bu iş bir nevi şehirlerarası taşınma işlemine benzese de, gerek yolun uzun olması gerekse yasal işlemlerin yapılması dolayısıyla daha zaman alan ve dikkat gerektiren bir taşınma şeklidir. Sizin gözünüzü korkutan zor gibi görünen bu işler uzman kadronun elinde daha da kolaylaşır unutmayın.

Diyelim ki iş dolayısı ile yurtdışına taşınmanız gerekti. Neler yapmanız gerekecek? Kafanızda bir sürü sorular oluşacak. Nasıl taşınırım? Evi nasıl bulacağım? Kimden yardım alacağım? Bu kadar eşya nasıl gidecek? Ya kırılırsa? Gibi. Gideceğiniz ülkede bir ev bulmanız lazım. Ev bulduktan sonra eşyaları toplamak için tekrar dönmeniz ve bir kez daha gitmeniz gerekecek. Bu hem zaman kaybı hem de maddi olarak size bir külfet olacaktır. Bunun yerine evi bulmaya gitmeden önce güvenilir bir firma ile konuşup anlaştıktan sonra, siz ev bulmak için gittiğinizde, onlarda paketleme işlemine başlayarak sizin işlerinizi kolaylaştırabilirler. Hangi yolun size fayda sağlayacağına yine de siz karar vereceksiniz.

Uluslar Arası Evden Eve Taşımacılık Firmasını Ararken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Öncelikle internetten bu işi yapan firmaları bulmanız gerekiyor. Yaptığı işlere, bu işi yaptığı süreye,  referanslarına bakın ve firma ile iletişime geçin. Telefon ile bilgi aldıktan sonra onlarla randevulaşın.  Sizin müsait olduğunuz tarihte uluslar arası evden eve taşımacılık firmasının görevlileri sizi ziyarete gelecektir. Yanında eksper olmasına dikkat edin. Eşyalarınızı görüp bir rapor tutacaklardır. Aklınızda sorular varsa onları cevaplayacaklardır. Size en yakın zamanda yapacakları iş çizelgesiyle birlikte fiyat teklifi sunacaklardır.

Firma ile anlaşırsanız nelere dikkat etmeniz gerekecek? Öncelikle bir sözleşme yapılması gerekir. Bu sözleşmede yapılacak işlerin ayrıntısı ve fiyatı yazar. (Dikkat edin sonradan ek bir ücret talebinde bulunmasınlar.) Eşyalarınızın tam bir listesini yaptırın. Böylelikle sizin taşınma telaşınızda eksik ya da kırılan ya da kaybolan eşyalarınız tespit edilebilsin. Sigorta yaptırılması şarttır.  Olumsuz bir olayda bütün her şeyiniz sigorta kapsamında olmalıdır. Bu önemli bir konudur. Unutmayın.

Uluslar Arası Evden Eve Taşımacılık Yapan Firmaların Yapması Gerekenler

Sizinle, anlaşılır net bir sözleşme yapması gerekiyor. Evinize gelip paketlemenin itina ile yapılması lazım.  Firma ambalaj malzemelerini kaliteli kullanması gerekir. Neticede onlar da saygınlıklarını sarsmak istemezler ama yinede siz dikkatli olun. Her eşyanın farklı ambalaj malzemesi olması gerekir. Mesela mobilyalarınız çizilmeye karşı korunmalı, sökülen parçalar ayrı ayrı paketlenmeli ve koliye konulmalıdır. Köşeleri korumak için köşe koruyucular kullanılmalıdır. Eşyalarınızın sudan, nemden, darbeden korumak için firmanın her türlü önlemi alması lazımdır. 

 Paketleme işlemi bitikten sonra bütün eşyalarınız özenle tıra yüklenir. Yapılması gereken bütün yasal işlemleri firma sizin adınıza yapabilir. Peki sizin elinizde ne gibi evraklar olmalı? Kimlik ve pasaport fotokopiniz, ikamet nakil belgeniz ve vekaletiniz olursa Uluslar arası evden eve taşımacılık firmanız bütün bu işlemleri yapar. Tır yola çıkar ve gidilecek ülkeye vardıktan sonra ekipler ellerindeki listeyi kontrol ederek eşyalarınızı güvenli bir şekilde evinize teslim eder.

Eşyalarınız tek tek ambalajlarından açılır, kurulması gereken mobilyalar kurulur, isteğiniz doğrultusunda yerleştirilir. Kırılan varsa tespit edilir sigorta dahilinde ise sigorta karşılar, değilse firmanın karşılaması gerekir. Giderken ambalaj malzemelerini ve kolileri alıp evinizi temiz bırakıp gitmesi gerekir. Yut dışına taşınma sürecinizde bu yazıyı okuduktan sonra uluslar arası evden eve taşıma firmaları hakkında aydınlatıcı bir bilgiye sahip olduğunuzu düşünüyorum. İyi bir taşımacılık firması sizin işinizi kolaylaştıracak, aklınızdaki soruları aydınlatacaktır.

Uluslararası evden eve nakliyat – Uluslararası zati eşya taşıma – Uluslararası eşya taşımacılığı

Ziyaretçi Yorumları - 3 Yorum
 1. Michael dedi ki:

  Türkiye serüvenimiz sona erdiğinde ilgiltereye temelli dönüş kararımız bizleri olduğu kadar ailemizide şaşırttı. İlk etapta eşyalarımızı burada bırakmak istedik ama yaşanmışlaklar ile dolu eşyalarımı beraberimde götürüp İngilterede de kullanmak istedik. AVC Lojistik Dünya’nın en büyük lojistik şirketlerinden biri bunu zaten biliyorduk. Müşteri temsilcileri ile yaptığımız görüşmeler sonrasında taşıma işlemleri için hesapladığımızdan daha uygun bir rakama profesyonel bir şekilde taşımamız gerçekleşti. Firma yetkilileri ve çalışanlarına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Thank you 🙂

 2. Ramon dedi ki:

  İsviçre Zürih’ten Türkiye İzmir’e eşyalarımı taşıtmak istiyorum. Firmanıza bir arkadaşımın tavsiyesi ile ulaşıyorum iletişim bilgilerimi E-mail adresinize ilettim geri dönüş bekliyorum.
  SAYGILARIMLA

 3. Sebastian dedi ki:

  İstanbul Hollanda eşya taşıma işlemleri başarılı bir şekilde gerçekleşti. Teşekkürlerimi sunuyorum.

Bir Yorum Yazın

Sigortalı ve Sözleşmeli - Uluslararası Ev & Ofis Taşımacılığı Hizmetleri için bizi Arayın
Call Now ButtonAlo Lojistik - Tıkla Ara!