Sıkça Sorulan Sorular

Anasayfa » Sıkça Sorulan Sorular

Uluslararası ev taşıma konusunda çalışma yapan firmalar bu hizmeti sunabilme kapasitesine ve tecrübesine sahip olmalıdır. Uluslararası ev taşıma hizmetinde profesyonel çalışmalara imza atan firmalar arasında yer alan AVC Uluslararası Lojistik bu konuda uzman ekibi ile sizlerle beraber olmaya devam etmektedir. Ev taşıma oldukça zorlu işlemler gerektiren bir iştir. Bu sebeple ev taşıtmaya karar verenler bu konuda profesyonel firmalarla bu işi yapmak isterler. Özellikle uluslararası ev taşıma hizmeti alınacaksa işte bu aşamada bu işi yapacak firmanın uzman ekibinin çok daha büyük bir önemi vardır. Eşyaların uygun şekillerde paketlenmesi ve zarar görmeden gideceği adrese ulaştırılması için bu işin uluslararası standartlara uygun olarak yapılması gerekmektedir.

Uluslararası evden eve nakliyat hizmetlerinde taşınacak mesafe çok uzak olduğu için eşyaların hasarsız bir şekilde taşınması sağlanmalıdır. Bir ülkeden başka bir ülkeye götürülmesi istenen eşyaların gümrük işlemlerinin yapılması ve gerekli prosedürlere uygun şekilde taşınması sağlanır. Bütün bu işlemlerin hızlı bir şekilde yapılması ve eşyaların istenen zaman diliminde yerine götürülmesi için AVC Uluslararası Lojistik ile iletişime geçmeniz uygun olacaktır. Firmamız uluslararası taşımacılık hizmetinde alanında en iyi firmalar arasında yerini almıştır. Taşınacak eşyalarla ilgili ekspertiz hizmetinin sunulmasının ardından çıkarılan liste üzerinden eşyalarınızın nasıl taşınacağı ve fiyatı hakkında bilgilendirme yapılmaktadır. Ayrıca eşyaların taşınması sırasında hazırlanması gereken evraklar hızlı ve sorunsuz bir şekilde tamamlanarak eşyalar taşınır.

Uluslararası ev taşıma prosedörü ?
 
Uluslararası ev taşıma prosedörü ?
 

Uluslararası ev taşıma hizmeti alabilmek için bazı resmi işlemlerin yerine getirilmesi gerekmektedir. Bir ülkeden başka bir ülkeye eşyaların taşınabilmesi için uygulanması gereken prosedürler bellidir. Kendi evinizin eşyasını taşımak için öncelikle taşınacağınız ülkenin elçiliğinden veya konsolosluğundan izin alınması gerekmektedir. Bu konuda istenen belgelerin neler olduğunu öğrenip tamamlamanız uygun olacaktır. Bu evraklar tamamlandıktan sonra taşıma firması ile iletişime geçerek diğer prosedürleri için bilgi alabilirsiniz. Hazırlanması gereken evraklar arasında öncelikle taşınacak kişinin veya kişilerin pasaportlarının ve kimliklerinin fotokopisi istenir. Taşıma işlemlerinin yapılması için noterden vekalet verilmesi gerekmektedir. Ayrıca adli sicil kaydının çıkartılması ve gidilecek ülkede yerleşiminin olduğuna dair belgenin ibraz edilmesi gerekmektedir. Bunun yanında son olarak taşınacak kişilerin uçak biletleri nakliye sırasında ibraz edilmesi gerekmektedir.

Taşımacılık işlemlerinde ambalaj yapılıyor mu?
 
Taşımacılık işlemlerinde ambalaj yapılıyor mu?
 

Eşyaların taşınması sırasında en önemli konu eşyaların hasarsız bir şekilde taşınmasıdır. Bu yurt için taşımacılıkta da bu şekilde yapılmaktadır. Uluslararası taşımacılıkta ambalajın uygun şekilde seçilmesi çok daha fazla önem taşımaktadır. Eşyaların değerine göre ve hassasiyetine göre ambalajlanması sağlanmalıdır. Taşıma firmasının uzman çalışanları bu paketlemeyi yaparken gümrükten geçişte sıkıntı olmayacak şekilde yapmalıdır. Bunun yanında gümrükte sıkıntı olabilecek eşyaların eşya sahibini bildirilmesi ve bu eşyaların taşıma listesinden çıkarılması sağlanır. Kırılıp dökülecek eşyaların uygun şekilde paketlenmesi yapıldıktan sonra taşıma konusunda resmi işlemlere geçilir. Uluslararası taşımacılıkta eşyaların hangi yolla taşınacağının da paketlemede önemi bulunmaktadır. Uçak, gemi, karayolu ve demiryolu ile bu eşyalar taşınabilir. Bu taşımada eşyaların zarar görmesinin önüne geçilmesi için yolculuk türüne göre uygun paketleme yapılması sağlanır. Özellikle karayolu ve demir yolu taşımacılığında eşyaların zarar görme ihtimali daha fazla olduğu için bu yolculuk için eşyalar hazır hale getirilir.

Sigortalı taşımacılık hizmetiniz var mı?
 
Sigortalı taşımacılık hizmetiniz var mı?
 

Uluslararası ev taşıma hizmetinde ekstra hizmetler sunan AVC Lojistik öncelikle eşyalarınızın zarar görmesinin önüne geçmeye çalışır. İstenmeyen bir durum oluşması ve eşyaların zarar görmesi durumunda ortaya çıkacak zararın karşılanması için sigortalı taşımacılık hizmeti sunulmaktadır. Bu hizmeti sunan firmalar öncelikle ekspertiz hizmeti sırasında uluslararası taşımaya uygun eşyaların listesini çıkarmaktadır. Bu liste çıkarıldıktan sonra fiyat belirlenerek tarafınıza bildirilir. Firma ve müşterinin anlaşması durumunda iki taraf arasında bir sözleşme imzalanır. Bu sözleşmede sigortalı taşımacılık hizmeti almak istemeniz durumunda bu sigortalama işlemi de uygulanır ve bunun sözleşmesi de imzalanır. Sigortalı taşımacılık hizmeti sunan uluslararası ev taşıma firmalarından biri ile iletişim kurmanız durumunda eşyalarınızın zarar görmesi durumunda hiçbir maddi kayıp yaşamamanız sağlanır. Bu hizmeti sunan profesyonel nakliye firmalarından biri ile ev taşıma hizmetini almanız tavsiye edilmektedir.

Hangi ülkelere hizmet veriyorsunuz?
 
Hangi ülkelere hizmet veriyorsunuz?
 

Uluslararası ev taşıma firmalarından biri olan firmamız Hollanda Almanya başta olmak üzere birçok Avrupa ülkesine taşımacılık hizmeti sunuyoruz. Bu ülkelerde bulunan Türklerin veya ülkemize yerleşip sonradan kendi ülkelerine dönmeye karar veren kişilerin eşyalarını taşımak üzere hizmet sunmaktayız. Avrupa ülkelerine özellikle karayolu ile rahat bir şekilde yapılan taşımacılık hizmeti aynı zamanda uygun fiyat seçenekleri ile de sizlere sunulmaktadır. Uluslararası taşımacılıkta bazı noktalara taşıma hizmeti direkt olarak yapıldığı gibi bazı noktalara da aktarma şeklinde -taşımacılık yapılmaktadır. Evini yurtdışına taşımaya karar verenler veya farklı bir ülkeden ülkemize dönüş yapacak olanlar bu konuda AVC Lojistik ile iletişime geçebilir. Firmamız ile yapılan görüşmelerde özellikle Avrupa ülkelerine taşımacılık hizmeti sunulduğu ifade edilecektir. Bu taşıma işlemlerinin ayrıntısı ve nasıl bir hizmet sunulacağı ile ilgili size ayrıntılı olarak bilgi sunulacaktır.

Anahtar teslimi taşımacılık nedir?
 
Anahtar teslimi taşımacılık nedir?
 

Ev taşımaya karar verenler çok stresli bir döneme gireceklerini bilmektedir. Bu taşınma işlemi yurtiçinde bile büyük bir sıkıntı şeklinde görülürken uluslararası taşınmada çok daha büyük bir stres ortaya çıkmaktadır. Farklı bir ülkeye ev taşımak demek çok daha fazla resmi işlem ve prosedür demektir. Bu işlemlerin bir taraftan yapılırken bir taraftan da eşyaların hazırlanması daha büyük bir sıkıntı anlamına gelmektedir. İşte bu aşamadan tüm bu sıkıntıları sizin adınıza hızlı bir şekilde çözecek olan profesyonel bir taşımacılık firmasına ihtiyacınız olacaktır. Evinizi anahtar teslim olacak şekilde taşıma seçenekleri sunan nakliye firması ile iletişime geçtiğinizde bu firma eşyalarınızı evinizden özel paketleme hizmeti ile alarak hasarsız bir şekilde taşıyıp yeni evinize yerleştirerek teslim etmektedir. İşte bu hizmete anahtar teslim taşımacılık hizmeti denilmektedir. Bu taşımacılık hizmetinin sonunda size sadece eşyalarınızı ev içerisinde istediğiniz şekilde düzenlemek kalacaktır

Uluslararası zati eşya taşıma nedir?
 
Uluslararası zati eşya taşıma nedir?
 

Uluslararası eşya taşıma hizmetinde kişinin kişisel eşyalarının taşınması hizmeti de sunulmaktadır. Farklı ülkeden taşınması istenen eşyalar ticari amaçlı eşyalar da olabileceği gibi kişinin kendisinin aldığı ve kullandığı eşyalar da olabilir. İşte ticari amaçlı olmayan kişinin kendisine ait olan eşyalara zati eşya denir. Uluslararası zati eşya taşımacılığı hizmetinde farklı bir ülkeye taşınmanız gerektiğinde evdeki eşyalarınızın taşınmasını isteminiz söz konusu olmaktadır. Bu şekilde yapılacak olan eşya taşımacılığının prosedürü ile ticari eşya taşımacılığının prosedürü farklı olmaktadır. Zati eşya taşımacılığında kişinin kendi eşyasının sorumluluğunu alarak buna göre resmi evrak hazırlaması gerekmektedir. Böylece bu eşyalarla ilgili gümrükteki işlemler ve alınacak ödeme farklı olacaktır. Zati eşyada bu eşyalar için ek vergi ödeme zorunluluğu bulunmamaktadır. Bu sebeple bu eşyaların kişiye ait olduğunun ve ticari amaçla taşınmadığının ispatlanması gerekmektedir.

Ambalajlama faaliyetleri bütün taşımalarda yapılıyor mu?
 
Ambalajlama faaliyetleri bütün taşımalarda yapılıyor mu?
 

Uluslararası taşımacılıkta taşınacak eşyanın tanınması ve gümrükten geçerken gerekli bilgilere ulaşılması gerekmektedir. Bu sebeple yurtdışına taşınacak eşyalarla ilgili taşınacak ülkenin gümrük işlemlerinde istedikleri prosedürlerin yerine getirilmesi uygun olacaktır. Ev taşıma hizmetinde eşyanın zarar görmesinin önüne geçilmesi amacıyla ambalajlama yapılır. Bunun yanında taşınan ürünün özelliklerine uygun olacak şekilde bir paketleme hizmeti sunulmaktadır. Taşıma hizmetinde ev eşyasının taşınması söz konusu ise bu eşyaların neler olduğunun ibraz edilmesi yeterli olmaktadır. Taşınacak eşya ticari eşya olursa bu durumda uygulanacak resmi işlemler tamamen değişmektedir.

Gümrükleme işlemlerini firmanız mı yapıyor?
 
Gümrükleme işlemlerini firmanız mı yapıyor?
 

Uluslararası ev taşıma hizmeti almak üzere firmamız ile iletişim kurmanız halinde bu konuda gerekli tüm işlemler konusunda size yardımcı olunmaktadır. Eşyalarınızın paketlenmesinden gümrükleme işleminin yapılmasına kadar tüm işlemleri takip etmekteyiz. Özellikle gümrük işlemleri firmamız tarafından gerçekleştirilmektedir.

Zati eşya taşımada gümrük vergisi ödeniyor mu?
 
Zati eşya taşımada gümrük vergisi ödeniyor mu?
 

Uluslararası taşımacılıkta taşınacak eşyalar zati eşya denilen kişinin kullandığı ve kişiye ait eşyalar ise bu eşyalardan ek gümrük vergisi alınmamaktadır. Eşyaların size ait olduğunu belirtmeniz ve ticari amaçla bu eşyaları taşıtmadığınızı ispatlamanız gerekmektedir. Bu konuda gümrüklerde belli şartlara bulunmaktadır. Taşıtacağınız eşyalarınızın bu şartlara uyması durumunda vergi ödemeniz gerekmemektedir.

Whatsapp
Ahmet Yılmaz
Ahmet Yılmaz
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1