Hasanpaşa Mahallesi Uzunçayır Cad. No:35, 34722 Kadıköy/İSTANBUL

Sıkça Sorulan Sorular

Anasayfa » Sıkça Sorulan Sorular

Uluslararası Evden Eve Nakliyat konusunda AVC Lojistik bünyesine her gün sıklıkla yöneltilen sorular şu şekilde sıralanmaktadır.

Nakliyat sigortası yaptırmak zorunlu mu?

Evden eve nakliyat sigorta poliçesi konusunda kişilere ait bir zorunluluk bulunmamaktadır. Kişiler eşyalarını güven içerisinde şehir içi ya da şehirler arası yollarda taşıtırken bu sigortadan yararlanma hakkına sahiptir. Nakliye sigortası kişilerin eşyalarını maddi anlamda koruma altına alan bir yasal belge niteliği taşımaktadır.

AVC Lojistik bu konuda değerli müşterileri için nakliyat sigortası hizmeti sağlamaktadır.

Nakliye şirketleri arasındaki fiyat farkının sebebi nedir?

 Nakliyat şirketleri kendi arasında bir takım fiyat farklılıklarına sahiptir. Verilmekte olan hizmetin maliyetleri, Personel giderleri, araç, ekipman ve altyapıda oluşan her türlü gider kalemi nakliyat fiyatlarının değişkenlik göstermesine sebep olmaktadır. AVC Lojistik olarak sektörün en uygun evden eve nakliyat fiyatlarını siz değerli müşterilerimize sunmaktayız.

Nakliye Fiyat değişikliğinin sebebi nedir?

  • Farklı ildeki örneklendirmek gerekirse; İstanbul’daki nakliyat firmaları ile Mersin’deki nakliyat firmaları arasında bariz bir fiyat değişikliği oluşabilmektedir. Bunun en temel sebebi, küçük şehirlerdeki hizmet maliyetlerinin çok daha düşük oluşudur. Büyük şehirlerdeki personel giderleri ile küçük şehirlerdeki personel giderleri de farklıdır.
  • Verilen hizmet kalitesine paralel olarak ürün paketlemesinden tutunda eşyaların yeni adreslerine ulaşıncaya kadarki alınan hizmet detaylarına göre fiyatlar değişkenliğe sebep oluşturabilmektedir.
  • Piyasada bulunan pahalı nakliyat şirketlerinin çok daha kaliteli bir lojistik hizmeti verdiği algısı da çok yanlıştır. Verilen hizmetin detayları göz önünde bulundurulmalı ve geçmiş deneyimleri gözden geçirilerek firmalardan bu konuda fiyat teklifi talep edilmelidir.
  • AVC Lojistik olarak kaliteli hizmetlerin her birbirini sizlere ekonomik ayrıcalıklar eşliğinde sunmaya gayret etmekteyiz

Bir evin taşımacılığı kaç kişi ile yapılmaktadır?

Evden eve nakliyat işlemleri yerine getirilmeden önce, kişilerin taleplerine göre en başta bir fizibilite çalışması yapılmadır. Nakliyat esnasında gerekli olan araç özellikleri, kaç personelin görev alacağı oluşan hizmetin detaylarına göre şekillenmektedir. Genellikle evden eve taşımacılık esnasında görev alacak olan personel kapasitesi 4 kişiden başlayıp 6 kişiye kadar çıkabilmektedir. Bu sayı tamamen evde bulunan eşyaların yoğunluğuna paralel olarak değişmektedir.

Evin içerisinde neleri ben toparlamalıyım?

Ev içerisinde yer alan eşyaların ev sahibi tarafından toplanması konusunda nakliyat şirketleri arasında gerçekleşen anlaşmaya göre hareket edilir. Bazı durumlarda tüm eşyalar lojistik ve nakliyat firmalarınca toparlanıp paketlenirken bazı durumlarda ise özellikle yatak odasında yer alan giyim eşyaları müşteriler tarafından ambalajlanabilmektedir.

AVC olarak değerli müşterilerimizin taleplerine uygun bir biçimde toparlama ve ambalajlama işlemini yerine getiriyoruz.

Genellikle kişiye özel eşyaların toparlanması ev sahiplerince yürütülen bir detay olmaktadır.

Taşınma sürecini kolaylaştırmak için neler yapabilirim?

Taşınma işlemleri esnasında tüm süreçler Avc lojistik tarafından büyük bir titizlik içerisinde yerine getirilirken aynı zamanda çok kısa bir zaman zarfında yeni adreslerine ulaştırılmaktadır.

Nakliyat prosedür ve talimatlarına uygun biçimde yürütülen her bir aşama, taşıma işlemlerini çok daha fazla hızlandırmaktadır.

Nakliye günü sorunsuz bir işlem için en başta kamyon aracımızın eve en yakın pozisyonda park edilebileceği bir noktanın belirlenmesi büyük öneme sahiptir. Daire kapısına ne kadar yakın olursa nakliyat işlemleri de o denli kısa sürede yerine getirilir.

Eşyalarımı kim paketleyecek?

Ev ya da ofisinizde taşınması gereken eşyaların paketleme ve ambalajlama işlemleri bu konuda deneyimli personellerimizce yürütülmektedir. Büyük eşyaların en bata de montaj işlemleri yürütülmekte ve ardından türüne en uygun biçimde paketlemesi gerçekleştirilmektedir.

Ucuz Evden Eve Nakliyat Zararlı mıdır?

Nakliyat ihtiyaçlarınızı gidermek anlamında Ucuz Evden Eve Nakliyat firması ile çalışmak tüm kişilerin talebidir. Ucuz veya ekonomik nakliyat hizmeti vermekte olan firmaların hizmet detaylarına göz gezdirmek ve bu konudaki deneyimleri gözden geçirmek gerekmemektedir. Özellikle ucuz olsun diye eşya güvenliğinizi hiçe sayan merdiven altı firmalardan hizmet lamaya kalkışmak çok daha maddi sorunların ortaya çıkmasına sebebiyet verebilmektedir.

Taşımacılık fiyatları nasıl belirlenir? Taşımacılık kaç kişi ile yapılır? Ne tür ambalajlama malzemesi kullanılır? Nakliyat Sektörü Neyi Kapsar? Nakliyat Hizmetlerinde Sigorta Yaptırmak Zorunlu mudur?  Ve nakliyat ile ilgili aklınıza gelebilecek herhangi bir soru için hiç düşünmeden firmamız ile iletişim kurarak aklınızdaki sorulara en doğru cevapları kolayca alabilirsiniz.

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: