Türkiye’den İtalya’ya Eşya Taşıma

Türkiye’den İtalya’ya Eşya Taşıma

Türkiye’den İtalya’ya eş taşıma son yıllarda oldukça talep görmektedir. İnsanlar İtalya gibi Akdeniz’in en güzel ülkelerinden birine yerleşip hayatlarını mutlu şekilde sürdürmek istemektedir. Bu talebi gören birçok taşıma şirketi çalışmalarını yurtdışına genişletmiştir. Bu hizmeti veren şirklerin çoğu oldukça profesyonel şekilde çalışmaktadır. Genelde yapılan taşımacılık işleri deniz yolu üzerinden yapılmaktadır. Bu nedenle şirketlerin genelde limanlarında özel depoları bulunmaktadır. Çoğu limandan eşyaların istenen şehre taşınması için İtalya’daki kaliteli şirketlerle anlamıştır. Bu sayede müşteriler tam kapsamlı bir taşıma hizmeti alabilmektedir.

Türkiye’den İtalya’ya Eşya Taşıma

Yurtdışına taşınmak son yıllarda oldukça popüler hale gelmiştir. İnsanlar çok fazla yurtdışına eşya taşıyacak şirkete ihtiyaç duyduklarından bu hizmeti verebilen şirketlerin sayısı da bir hayli artmıştır. Türkiye İtalya ev taşıma hizmeti veren şirketlerde buna dahildir. Taşıma işleri stresli ve yorucu olduğundan dolayı çoğu kişi AVC lojistik gibi deneyimli şirketlerle çalışmayı tercih etmektedir.

Bu şirketler eşyaları evden alıp doküman işleri de dahil olmak üzere tüm işleri kendileri tamamlayıp belirlenen konuma bırakmaktadır. Bunun için şirketlerin konusunda deneyimli çalışanları bulunmaktadır. Oldukça iyi yapılmış bir organizasyon ile eşyalar ne kadar fazla olursa olsun hızlıca paketleyip gruplandırabilirler. Eğer firmanız profesyonelse eşyalarınızı korkmadan personellere emanet edebilirsiniz.

Tıpkı sizin gibi özenle kırılacak eşyaları ayrı, leke olabilecek eşyaları ayrı şekilde ayırırlar. Hepsini onları koruyabilecek ser plastikten ya da mukavvadan ambalajlara sararlar. Hepsini etiketleyerek odalara ayırırlar. Onlar bu işlemi yaparken tamamlanan paketlerde araçlara taşınır ve büyük eşyalar araca sabitlenir. Küçük eşyalar ise zarar görmeyecekleri şekilde istiflenir. Hepsi önce gemilere daha sonra da yeni evlerine gönderilir.

Türkiye’den İtalya’ya Eşya Taşıma

Türkiye’den İtalya’ya Eşya Taşıma

Türkiye İtalya Ev Taşıma Firmaları

Taşımacılık sektöründe yaşanan gelişmeler sayesinde her geçen sene taşımacılık işlemleri daha kolay şekilde yapılmaktadır. Türkiye İtalya ev taşıma firmaları müşterilerinin kötü sürprizlerle karşılaşmaması için her ayrıntıya dikkat ederek çalışmaktadırlar. Genelde şirketler her müşteriye bir eksper görevlendirir. Bu kişiler götürülmesi gereken eşyaların ölçülerini ve ağırlıklarını listelerken müşteriyi de sürecin nasıl işleyeceği ile ilgili bilgilendirir.

Müşteri bu sayede sürece daha hâkim olacağından stres yaşamamış olur. Ayrıca müşteriden eğer kabul ederse vekaletname alınır. Böylece gümrük işleri de hızlıca firma tarafından çözümlendirilebilir. Eğer eşyalar için gümrük vergisi ödenmesi gerekiyorsa müşteri bu konu hakkında da önceden bilgilendirilir. Her eşya paketlendikten sonra içeriği paketin üzerine eklenir. Yapılan bu çalışmalar sayesinde eşyalar gümrükte takılmadan hızlıca geçebilir.

Türkiye İtalya Ev Taşıma Fiyatları

Eşyalarınızın taşınması için bir firma size önceden fiyat veriyorsa o firma ile çalışmadan önce iki kere düşünmenizi tavsiye ederiz. Çünkü şehir içi taşımacılıkta sabit fiyatlardan söz edebilsek de Türkiye İtalya uluslararası evden eve nakliyat fiyatları çok daha kişisel bir iş olduğundan fiyatlar standart değil özeldir. Fiyatların değişiklik göstermesinin başlıca sebeplerinden birisi müşterinin istekleridir.

Bunun yanında taşınma yapılacak mesafede fiyatların artmasında veya azalmasında oldukça etkili olmaktadır. Yine eğer müşterinin göndereceği çok sayıda eşya varsa fiyatlar artmaktadır. Çünkü eşyaların gönderim değeri kapladığı metreküpe göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca fazla eşya olduğunda daha fazla personele ihtiyaç duyulmaktadır. Bu gibi ekstra bedellerde fiyatların yükselmesinde etkili olmaktadır. Bu nedenle müşteriler kendilerine özel fiyat verecek firmalar ile anlaşmalıdır.

AVC Lojistik İletişim

Türkiye İtalya Ev Taşıma Şirketi

İnsanların güvenle taşınmasını sağlayan birçok Türkiye İtalya ev taşıma şirketi işe hangi eşyaların taşınacağını listelemekle başlarlar. Bu eşyalar eğer demonte şekilde taşınabiliyorsa genel ekipler eşyaları söküp onların parçalarını bir paket içinde birleştirir. Eşyanın hasar görmemesi için genelde farklı çözümler kullanılmaktadır. Örneğin teknolojik ürünlerin taşınmasında havalı ambalaj paketleri kullanılır. Böylece eşyalar titreşimden etkilenmez.

Daha sonra eşyalar araca yüklenip limana doğru yola çıkar. Burada geminin hareket gününe kadar özel depolarda beklenir. Bu arada gümrük için gerekli olan belgelerde iletilir ki eşyalar en az bekleme süresinde gümrükten geçebilsin. Eşyalar ülkeye girdikten sonra ise anlaşmalı bir taşıma firmasının elemanları eşyaları alırlar. Onları belirtilen adrese getirip kurulumu gerçekleştirirler. Müşterinin bir şikâyeti olmazsa süreç tamamlanmış olur.

Türkiye İtalya Ev Taşıma Ücretleri

Yurtdışı ev taşıma ücretleri konusunda net bir fiyat belirtmek imkansızdır. Bu nedenle Türkiye İtalya uluslararası evden eve nakliye fiyatları değişkendir diyebiliriz. Firmaların eğer sitesi varsa bu sitelerde ortalama değer verebilecek birtakım araçlar bulunmaktadır. Müşteriler eşyalarının ağırlıklarını ve ölçülerini yazarak ortalama fiyatlar hakkında fikir alabilirler. Ayrıca firmaların müşteri temsilcileri ile iletişime geçip bu şekilde de ortalama fiyat bilgisi alınabilir.

Ama kesin fiyat bilgisi için eve bir eksperin gelip eşyaları listelemesi gereklidir. Her ülkenin kendi gümrük kuralları bulunmaktadır. Eşyalar bu kurallara uygun olup olmadıklarına göre gruplandırılır. Müşteri ekstra ücret ödemeliyse bu masraflarda taşıma ücretlerine dahil edilir. Böyle taşımanın toplamda ne kadar mal olacağı tam olarak ortaya çıkmış olur.

Türkiye İtalya Zati Eşya Taşıyıcılığı

Zati eşya taşımacılığının bir diğer ismi parça eşya taşımacılığıdır. Her müşterinin eşyası bir aracın kasasını doldurmayabilir. Bu durumda müşteri aracın kullanmadığı kısmı içinde gereksiz yere ücret ödemek zorunda kalırlar. İşte Türkiye İtalya zati eşya taşımacılığı bu gereksiz ücret ödemesine bir son vermiştir. Müşteriler eşyalarının kapladığı alana göre 4 veya daha fazla kişiyle bir aracı paylaşırlar.

Bu şekilde yapılan taşımacılık çok daha uygun ücretlere gelmektedir. Yapılan bu işlemde de müşterilerin eşyaları evlerinden alınıp İtalya’da ki evlerine kadar gönderilebilir. Yine bu işlemde de montaj ve demontaj gibi hizmetler vardır. Ama isteyen müşteriler limandan eşyalarını alarak çok daha az ücretlere eşyalarını getirtebilirler. Yapılan etiketleme çalışması sayesinde kimsenin eşyası birbirine karışmamış olur.

Türkiye İtalya Ev Taşıma Ücretleri

Türkiye İtalya Ev Taşıma Ücretleri

Türkiye İtalya Ev Eşyası Taşıma

Bazı kişiler yurtdışına eşyalarını götürürken bir şirketle anlaşmayı gereksiz bulabilmektedir. Bu kişilere haksız olduklarını söylememiz gerekir. Çünkü Türkiye İtalya ev eşyası taşıma işleminde birçok bürokratik işlem bulunmaktadır. Müşterinin konsolosluklara ev adresi, çalışma ya da eğitim vizesi gibi birçok evrağı teslim etmesi gerekir. Ama verecekleri bir vekaletname sayesinde müşteriler bu yükü şirkete devredebilir.

Yine eşyalar gerektiği gibi paketlenmezlerse yolda zarar görebilir. Tecrübeli değilseniz şirket personelinin yapacağı paketlemeden daha iyisini yapmanızın mümkün olmadığını söyleyebiliriz. Yine bunları düzgün şekilde etiketlemezseniz gümrükte bütün paketler açılacak ve kontrol edilecektir. Buda hem zaman kaybına hem de eşyaların zarar görme ihtimalinin artmasına neden olacaktır. İşte şirket tüm sorunları yaşamamak için en doğru tercih bir şirketten yardım almak olacaktır.

Türkiye İtalya Evden Eve Nakliyat

Yurtdışına eşya çıkarmak için kullanabileceğiniz Türkiye İtalya evden eve nakliyat şirketleri günümüzde çok başarılı işler ortaya koymaktadır. Özellikle büyük şehirlerde ki şirketlerin oldukça özenli ve dikkatli çalıştığını söylememiz gerekir. Firmaların hizmet çeşitliliği de oldukça fazladır. Böylece müşteriler çözümsüz kalmazlar. İsterlerse montaj demontaj hizmeti alabilecekleri gibi paketleme, asansörlü taşımacılık gibi hizmetleri de alabilirler.

Bu firmaların kullandıkları araçlar ve imkanlarda oldukça çeşitlidir. İsterseniz eşyalarınızı İtalya’da taşıyacak bir firma ayarlanmasını sağlayabilirsiniz. Böylece eşya nakli ile uğraşmak zorunda kalmazsanız. Eşyaların beklemesi için şirketler kendi depolarını oluşturmuşlardır. Burada güvenlikte olduğundan çalınma ve zarar görme ihtimalinden korkmanıza da gerek olmaz. İstediğiniz zaman eşyalarınızın konumu hakkında bilgide alabilirsiniz.

Türkiye’den İtalya’ya Ev Taşıma

Çoğu kişi eşyalarının zarar görmesinden korktuğu için müşterilerinin eşyalarını sigortalar ve yapılacak işlemlerle ilgili bir sözleşme imzalamayı uygun görürler. Türkiye’den İtalya’ya ev taşıma yapılırken oluşturulan sözleşmelerde detaylı bir çalışma programı da yer almaktadır. Böylece müşteri eşyaların ne zaman nakledileceğini ve onların ne kadar süre depolarda bekleyeceğini iyi bilirler. Ayrıca hangi hizmetlere ne kadar para ödeyeceklerini de önceden görmüş olurlar.

Bunun yanında sigorta da oldukça yararlı bir hizmettir. Gönderilecek her eşya teslim alınıp teslim edildiği süreye kadar sigortalanır. Müşteri eşyayı teslim alıp kontrol ettikten sonra eğer zarar görmüş eşya bulur ya da kullanılmaz hale gelen bir eşya görürse bunları bildirip sigorta kapsamında biçilmiş olan değeri hızlıca alabilir. Eğer firma müşterinin taleplerini karşılamazsa da hukuk süreç başlatabilir.

İtalya’dan Türkiye’ye Eşya Taşıma Fiyatları

İtalya Euro kullanan ülkelerden birisidir. Bu nedenle ülkemizle karşılaştırıldığında fiyatlar çok daha yüksek gelecektir. İtalya’dan Türkiye’ye uluslararası evden eve nakliyat fiyatları konusunda ne yazık ki standart ücretlerden bahsetmek güçtür. Müşterinin tıpkı ülkemizde olduğu gibi doğrudan firmalar ile görüşüp fiyat alması gerekecektir. Türkiye’den farklı olarak İtalyan şirketlerinden bazıları Türkiye içinde eşya taşımamaktadır.

Haliyle ülkemize geldiğinizde farklı bir şirket ile anlaşıp eşyalarınızı istediğiniz şehre taşıtmanız gerekecektir. Bu durumda taşınma ücretlerinin artmasına neden olacaktır. Daha uygun fiyatlara gelmesini isterseniz bu durumda İtalya’da acenteleri olan bir Türk firması ile anlaşmanız daha doğru olacaktır. Yine eşyalarınız azsa zati eşya taşımacılığı yöntemi de kullanabilirsiniz. Buda fiyatlarında düşürülmesi için yapılabilecek yöntemlerden birisidir.

Türkiye İtalya Ev Taşıma Ücretleri

Türkiye İtalya Ev Taşıma Ücretleri

Türkiye’den İtalya’ya Ev Taşıma Forum

Ev taşıma işlerinde doğru firmayı bulmak her zaman kolay olmayacaktır. Bu nedenle Türkiye’den İtalya’ya ev taşıma forum yazarak arama motorlarında yapacağınız aramalarla daha önce taşınmış kişilerin fikirlerini almak elzemdir. Bu kişiler genelde taşımacılık şirketlerinin kendilerini tanıtması için oluşturulmuş platformlarda fikirlerini belirtmektedir. Böylece taşınmak isteyen kişiler ilk elden firmalar hakkında fikir sahibi olabilirler.

Ayrıca bu kişilere doğrudan yazma ihtimali de bulunmaktadır. Böylece bir firma hakkında birinci elden daha detaylı bilgi almak için önceki müşterilere ulaşmakta mümkün olur. Yalnız dikkat edilmesi gereken nokta bu forumlarda sahte yorumlarda bulunmaktadır. Mutlaka yorum yapan kişinin gerçek olduğundan emin olunmalıdır. Aksi taktirde sahte yorumlara kanarak kötü bir firma ile anlaşabilirsiniz.

İtalya’dan Türkiye’ye Nakliyat

Dünyanın globalleşmesinden dolayı artık şirketler ülkeden ülkeye taşımacılık konusunda kendilerini daha da geliştirmiştir. Bu sayede İtalya’dan Türkiye’ye nakliyat yapan şirketlerde bulmak mümkün hale gelmiştir. Eğer ülkemize gelmek istiyorsanız oldukça kaliteli firmalar bulabilirsiniz. Firmalar en az ülkemizde ki firmalar kadar modern ekipmanlarla çalışmaktadır. Böylece eşyaların zarar görmesi ihtimali oldukça azalır.

Yine firmalar yaptıkları çalışmalarda asansörlü taşımacılık gibi sistemleri kullanmaktadır. Böylece eşyalar çok daha hızlı şekilde araçlara nakledilebilmektedir. Firmalar depoları oldukça steril tutmaktadır. Böylece eşyaların beklediği zamanlarda küflenmesi ya da kirlenmesi gibi ihtimaller ortadan kalkar. Çoğu şirketin araçlarında navigasyon sistemleri bulunmaktadır. Müşterinin her istediği zaman araçla ilgili bilgi alması da bu sayede mümkün olmaktadır.

İtalya’dan Türkiye’ye Eşya Taşıma Fiyatları

Eşya taşımacılığında kullanılan hizmetler birbirinden farklı olduğundan fiyatlarda değişmektedir. İtalya’dan Türkiye’ye eşya taşıma fiyatları hakkında fikir almak için firmalarla iletişime geçmek gereklidir. Her firmanın bazı paketleri bulunmaktadır. Müşteriler bu paketlerden istediklerini seçebileceği gibi kendi paketlerini de oluşturabilirler. Bu sayede bütçelerine ve isteklerine göre taşımacılık hizmeti almak mümkün olur.

Paketler arasında evden eve yapılan taşımacılık işlemi pahalı olsa da kapsamlıdır. Stres yaşamadan ve yorulmadan taşınma imkânı verir. Eğer müşteri paradan çok zamana önem veriyorsa ve eşyaları azsa hava taşımacılığı tercih edebilir. Uygun fiyatlı taşımacılık isteyen müşterilerin ise karayolu taşımacılığı tercih etmesi daha doğru olacaktır. Ayrıca paketleme ve montaj hizmetini de kendi üstüne alırlarsa fiyatlar daha da düşecektir.

İtalya’dan Türkiye’ye Taşımacılık

İtalya’dan taşınmak isteyen kişiler İtalya’dan Türkiye’ye taşımacılık yapan firmalar arasında dikkatli seçim yapmalıdır. Mutlaka firmaların hizmetleri sorgulanmalı ve yeterli olup olmadıkları kontrol edilmelidir. Yurtdışından taşınan kişilerin doğru firmayı bulmaları oldukça önemlidir. Aksi taktirde eşyaların zarar görme ihtimali oldukça artacaktır. Ayrıca şirketin gümrük konusunda deneyimli elemanlarının olup olmadığına bakılmalıdır. Gümrük işlemleri oldukça karmaşıktır. Belgelerin doğru şekilde ve zamanında teslim edilmesi gereklidir. Konusunda deneyimli olmayan kişiler eşyaların gümrükte takılmasına sebep olabilirler. Bu durumda gecikmelere ve eşyaların zarar görmesine sebep olabilir.

14
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Ahmet Yılmaz
Ahmet Yılmaz
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1