Beyaz Tower, 34560 İkitelli Osb -Başakşehir/İstanbul
tr

Eşya Depolama

573

Eşya Depolama ile İlgili Dikkat Edilecek Hususlar 

İnsanların gereksinimleri, istek ve arzularına göre zamanla değişime uğramaktadır. Günden güne gelişen teknoloji ile birlikte, her şeye sahip olmak konusunda isteklerimiz çoğalmıştır. Gerekli veya gereksiz her türlü şeyi imkanlarımızı zorlayarak alma lüksüne sahip olur duruma geldik. Evlerimize kısa süreli kullanabileceğimiz eşyaları almakta hiç tereddüt etmemekteyiz. İlk hevesle alınan eşyalar, bir süre sonra bize cazip gelmemeye başlar. Alınan yürüme bantları, piyano, kanepe ve büyük salon takımları hevesimiz geçince atıl duruma düşmektedir. Bu sebeple artık insanlar, eşyaların kölesi durumuna geldi. Hayatımızın baş köşesini onlara ayırdık. 

Büyük heveslerle alınan ve misafir için her daim kapalı tutulan misafir odaları da bunlardan biri. Eşya için yaşayan bir toplum olduk. Aman konu komşu ne der kaygısı ile her türlü eşyayı almak zorundaymışız gibi bir algıya kapıldık. Sonrasında yer problemi oluşunca bu eşyaları koyacak alanlarımız kalmadı. Gittikçe küçülen çekirdek aile yapımız ile birlikte evlerimizde ufalmaya başladı. Artık 50 ila 70 metrekare evleri tercih eder olduk. Hem hayat pahalılığı hem de kiraların uçuk fiyatlarda olması, bizi küçük evlere mahkûm etti. Peki eşya depolama nasıl yapılır? Hal böyle olunca da alınan fazla eşyalar için alternatif yollar aramaya başladık.

Eşya Depolama Şirketleri Ne Tarz Hizmet Vermektedir?

Bu tarz durumlarda, eşya depolama şirketleri devreye giriyor. Fazla eşyalarına çözüm bulamayan insanlar, çareyi bu tür yerlerde buluyor. Şehir içinde, fazla maliyet gerektirmeyen bu depolar, kısa ve uzun sürede insanlar için kurtarıcı bir yol oldu. Bu firmalar öncelikle, eşyaların tespitini yaparlar. Ona göre gerekli ambalaj ve paketleme işlemi seçilir. Eşyaların sayısı ve durumuna göre nasıl bir depo olacağına karar verilir. Size gönderecekleri personel sayısını, eşyaların yoğunluğuna göre ayarlarlar. Eşya depolama hizmeti, müşterilerin ihtiyaçlarına göre değişmektedir. Bazı müşteriler, gidecekleri yerde uzun süre kalacaklarını bildiklerinden oturdukları ev kira ise kiranın hesaplanması sonucunda depolama kararı vermektedirler. Kendi evlerine sahip olan müşteriler ise evin giderlerinin, depodan daha hesaplı olmaması durumunda bu kararı verirler. 

Eşya depolama konusunda evinizin durumu saptandıktan sonra, paketleme malzemeleri gönderilerek işlem başlar. Elinizde bulunan sıvılar dışında bütün eşyalar toplanır. Sıvı malzemeler, paketlemeye alınmaz. Evde bulunan akıcı maddeler, eşya depolama sırasında diğer eşyaların arasına karışıp kötü koku sinmesine sebep olur. Depoda bulunan diğer müşteri eşyalarının da olumsuz etkilenmesine sebebiyet verir. Taşınmadan bir hafta önce bütün sıvı yiyecekleri tüketmelisiniz. 

Eşya Depolama Nasıl Yapılır?

Firma seçerken depoları yerinde görmeniz önemlidir. Güvenli ve uygun fiyatlı depo olması tercih sebeplerimiz arasındadır. Sektörde uzun soluklu çalışan firmalar olduğu kadar, yeni başlayan firmalar da mevcuttur. Piyasa araştırması yaparak bu konuda fikir sahibi olabiliriz. Depo alanlarının izolasyonlu, nem ve rutubete karşı dayanıklı olması çok önemli bir faktördür. Eşyalar depolarda MDF paketler üzerine konur ve tekrar izole edilerek kaplanır. Depolarda her eşyanın kendine ait bir bölümü mevcuttur. 

Eşya depolama hizmetinde müşterilerin, iletişim bilgileri ve depo giriş tarihi vardır. Firmalar, müşterilerinin kendi eşyalarını biçtiği değere göre sigorta yaparlar. Eğer eşyaların, firmaların depolarında kalma süresi uzarsa, yapılan sigorta ona göre yenilenir. Bir yıl veya üzeri kalan şahsi eşyalar için yıllık sigorta yapılır ve sigorta bitiş tarihinde süre otomatik olarak uzatılır. Kısacası eşya depolamada dikkat edilecek hususlar bu şekilde sıralanabilir.

Öncelikle eşyanız için gereken alanın ne kadar olacağı hesaplanır. Eşya depolama şirketleri, size bu alana göre bir fiyat çıkarırlar. İşin içine nakliye kısmı da dahil olduğu için personel çok önemlidir. Taşıma işlemi için personellerin her daim hazır olması ve eşyaların nasıl taşınması gerektiğini bilmesi gerekir. Her müşteri için kullanılan malzemelerin yeni olması müşteri memnuniyeti açısından önemlidir. Bu durum firma için sektörde kalıcılığı sağlayan faktörlerin başında gelir.

Uluslararası evden eve nakliyat sektöründe uzun yıllardır faaliyet içerisin de olan şirketimizin temel hizmetleri arasında yer alan eşya depolama hizmetlerimiz, Uluslararası eşya taşıma hizmetlerini bizimle gerçekleştirecek müşterilerimize 1 ay süreyle ücretsiz bir şekilde sunulmaktadır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Sigortalı ve Sözleşmeli - Uluslararası Ev & Ofis Taşımacılığı Hizmetleri için bizi Arayın
Alo Lojistik - Tıkla Ara!